تبلیغات
اکسیر

 

 چهارشنبه 23 آذر 1384

[عمومی , ]

مشایخی
صاحبقرانی نه با تاج
كه با شال و كلاه
!
 

جمشید مشایخی"، با عاشقانه‌ای دونفره كه با گوگوش بازی كرد، به رغم تكراری بودن و تقلید از فیلم‌های غربی، دلنشین از آب درآمد. عشق میان مردی جان افتاده با دختری جوان!

مشایخی از بازیگران توانای تئاتر ایران بود كه به سینما آمد و در نقش "ناصر الدین شاه" در سریال "سلطان صاحبقران" برای همیشه موقعیت خود را در سینمای ایران تثبیت كرد.

اخیرا درباره علی حاتمی با او مصاحبه‌ای در تهران كرده اند. دراین مصاحبه او درباره ناصرالدین شاه گفت:

یكی از نقاط قوت "علی حاتمی» دانش و آگاهی او به تاریخ بود. هنگام بازی در این فیلم نزدیك به 20 كتاب درباره " ناصر الدین شاه" از او گرفتم و برایم جالب بود كه بعد از مطالعه كتاب ‌‏ها متوجه شدم، ناصر الدین شاه "سلطان صاحبقران" دراصل كسی است كه "علی حاتمی» به او نگاه كرده است، چون او معتقد بود كه نباید تاریخ را به همان شكل به تصویر كشید . اگر دقت كنید، می‌‏بینید كه ناصر الدین شاه این فیلم با  ناصرالدین شاه فیلم "كمال الملك" كاملا متفاوت است. 

"علی حاتمی» هنگام ساختن " كمال الملك" ، ‌‏نگاهش به " ناصر الدین شاه" این گونه بود كه به نوعی خود را مقابل شاه دیده بود و در كنار كمال الملك، چون او یك هنرمند تمام عیار بود. البته برخی این تفاوت نگاه را به عنوان تغییر وضعیت سیاسی كشور قلمداد كردند، ولی واقعیت این گونه نبود. او اهل خوش آمد گویی و وابستگی به جایی نبود و استقلال هنری خود را داشت.

قبل از ساخت "دلشدگان" قرار بود زندگی "تختی» را حاتمی بسازد و قرار بود در آن من بازی كنم اما  بر سر سرانجام تختی در این فیلم با هم به تفاهم نرسیدیم. آن موقع به او گفتم ؛ "تختی» فرد بزرگی در مملكت ماست كه عاشقان زیادی مثل خود من دارد. تو اگر بگویی تختی خودكشی كرده، به علاقه طرفداران او لطمه زده‌‏ای و اگر بگویی كشته شده  دروغ گفته‌ای .

  
 

 

نوشته شده توسط داریوش در  چهارشنبه 23 آذر 1384  و ساعت 05:12 ق.ظ

ویرایش شده در -  و ساعت -

(نظر

 


مطالب پیشین...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

وبلاگ من ...

  وبلاگ من

  ایمیل من

[yahoo]


بایگانی ...

 نویسندگان

داریوش (134)


موضوعات

عمومی (134)


 آرشیو

خرداد 1385 (1)
اردیبهشت 1385 (1)
فروردین 1385 (13)
اسفند 1384 (11)
بهمن 1384 (23)
دی 1384 (14)
آذر 1384 (40)
آبان 1384 (24)
مهر 1384 (7)


صفحات

 

 

لینكستان ...

 

لینكدونی ...

شعر ایرونی (-)
آ وای آزاد (-)
روزنامه صبح به وقت تهران (-)
گردون (-)
آرشیو لینكدونی

 

جستجو ...

جستجو در بلاگ

 

خبرنامه ...

 

آمار وبلاگ...

امروز :

بازدید های امروز :

بازدید های دیروز :

كل مطالب :

كل نظرها :

كل بازدید ها :

افراد آنلاین : [online]