تبلیغات
اکسیر

 

 پنجشنبه 3 آذر 1384

[عمومی , ]

مراسم گرامی‌داشت منوچهر آتشی كه قرار بود شنبه 5 آذرماه جاری در تهران برگزار ‌شود، لغو شد.

به گزارش خبرنگار ایسنا، در پی تغییر مكان خاكسپاری این شاعر معاصر از كرج به بوشهر، مراسم یادشده نیز كه قرار بود ازسوی بستگان و دوستان، از ساعت 15:30 تا 17 در مسجد نور واقع در میدان فاطمی برگزار شود، به زمان دیگری موكول شد.

سیدمحمدمهدی پورفاطمی ـ نماینده مردم دشتی و تنگستان و عضو فراكسیون اقلیت مجلس شورای اسلامی ـ درگذشت «منوچهر آتشی» را تسلیت گفت.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایسنا، غلامعلی حدادعادل ـ رییس مجلس شورای اسلامی ـ از تریبون ریاست مجلس اظهار كرد: آقای پورفاطمی در یادداشتی، فوت منوچهر آتشی را به خانواده‌ی آن مرحوم تسلیت گفته و برای آن مرحوم آمرزش روح طلب كرده‌اند. من هم از جانب ایشان قرائت می‌كنم و تسلیت می‌گویم.

محمدجواد حق‌شناس ـ معاون امور استان‌های وزیر پیشین فرهنگ و ارشاد اسلامی ـ در نمابری به ایسنا عنوان كرد: نوشتن درباره كسی كه بارها در بزرگداشت مفاخر فرهنگ و ادب ایران قلم زده است و با بیان استوار و دلنشین خود، نكات بدیع و گوشه‌های پیدا و پنهان فرهنگ دیرپای این سرزمین را در آثار این و آن باز نموده است، برای اینجانب كه افتخار همكاری با استاد را در سال‌های اخیر داشته‌ام، امر دشواری است؛ اما، آب دریا را اگر ننتوان كشید، هم به قدر تشنگی باید چشید. ابعاد شخصیت و زوایای زندگی، به‌ویژه آثار و خدمات فرهنگی استاد منوچهر آتشی چنان گسترده است كه سزد اهل تحقیق و بزرگان فرهنگ كشور در جای خود به آن بپردازند. اینك آن پیر خرد و یگانه نسل خویش در میان ما نیست، اما آثار، یاران و شاگردان او حافظ « چهره ماندگار» آتشی در تاریخ فرهنگ و ادب ایران خواهند بود. فارغ از غوغای گذرای زمانه، باید گفت آثار او همواره از تاثیرگذار‌ترین آثار بر ذهن و زبان ادبی نسل جوان دیروز و امروز بوده است.

آتشی با سابقه‌ بیش از چهار دهه فعالیت ادبی به‌عنوان پژوهشگر، شاعر، داستان‌نویس و مترجم بر قله بلند فرهنگ و ادب این دیار می‌درخشد. وی در جایگاه شاعری ممتاز، همواره با مردم و در میان مردم بود و مواهب ذوب و هنر خود را حتا در دشوار‌ترین شرایط هدیه مردمان كرده است. منوچهر آتشی برای خدمت به كاروان شهر و ادب ایران هیچ نشان و شرطی قایل نبود و هر دستی را به سائقه عشق به ادبیات و تاریخ ایران و گرمی می‌فشرد.

حوزه فرهنگ و هنر كشور نیز در سال‌های پایانی عمر استاد از درخت تناور ذوق و اندیشه‌اش خوشه‌ها چید و بهره‌ها برد و جای خرسندی است كه با برگزاری مراسم بزرگداشت او در استان دلاورخیز بوشهر، سهم كوچكی از دین بزرگ خود را ادا كرد.

قلم آتشی در هر كجا به درخشش و وزانت فعالیت‌های فرهنگی و ادبی می‌افزود و از جمله مجله الكترونیكی «فرهنگ و هنر» در طول حیات خود و در 90 شماره پیاپی با درج آثاری از او ماندگار شد.

باری، آتشی و آثار او ماندگار است؛ از آن رو كه فرهنگ، هنر و ادبیات این سرزمین ماندگار است.

به روان زنده‌یاد منوچهر آتشی درود می‌فرستیم و به احترام خدماتش در مراسم و مجالس ترحیم و تكریم او شركت می‌كنیم.

 

نوشته شده توسط داریوش در  پنجشنبه 3 آذر 1384  و ساعت 08:11 ق.ظ

ویرایش شده در -  و ساعت -

(نظر

 


مطالب پیشین...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

وبلاگ من ...

  وبلاگ من

  ایمیل من

[yahoo]


بایگانی ...

 نویسندگان

داریوش (134)


موضوعات

عمومی (134)


 آرشیو

خرداد 1385 (1)
اردیبهشت 1385 (1)
فروردین 1385 (13)
اسفند 1384 (11)
بهمن 1384 (23)
دی 1384 (14)
آذر 1384 (40)
آبان 1384 (24)
مهر 1384 (7)


صفحات

 

 

لینكستان ...

 

لینكدونی ...

شعر ایرونی (-)
آ وای آزاد (-)
روزنامه صبح به وقت تهران (-)
گردون (-)
آرشیو لینكدونی

 

جستجو ...

جستجو در بلاگ

 

خبرنامه ...

 

آمار وبلاگ...

امروز :

بازدید های امروز :

بازدید های دیروز :

كل مطالب :

كل نظرها :

كل بازدید ها :

افراد آنلاین : [online]